Eurocomisar

Шахрайство на дорозі

Підстави

Це один з найпопулярніших видів шахрайства. Тобто шахрай на вже битій машині може різко перелаштуватись перед вами, створити ДТП та вдати, що це саме ви його щойно вдарили. І це не обов’язково мають бути сильні пошкодження. Достатньо подряпини заднього бампера і ви попали як мінімум на 100 $. А якщо у вас ще й франшиза на 2500 грн... З точки зору шахрая, 2-3 такі підстави та він чистими заробляє 200 $.

Шахраї можуть діяти в парі: наприклад, один з них вас підріже, а інший підставиться. Робиться це для того, щоб стягнути гроші із вашої страхової компанії або з вас, якщо ви вирішите домовитись “на місці”.

Що робити?

В таких випадках довести свою правоту досить важко. Все ускладнюється тим, що оскільки жертва зазвичай шокована (адже треба і з кермом впоратись, і все усвідомити), вона не завжди може запам’ятати автомобільні номери шахраїв та їхніх спільників.

Тому стовідсотково допомогти може лише наявність відеореєстратора, який зафіксує ситуацію.

По-перше, зазвичай поліціянти довіряють запису відеореєстратора, тому такі справи рідко доходять до суду. Якщо вони бачать, що “потерпілий” підставився сам, ситуацію вирішують на користь “винуватця”.

По-друге, якщо суд все ж буде, наявність запису з відеореєстратора стане вагомим доказом вашої правоти. Звичайно, якщо немає запису, можна шукати свідків. Але тоді процедура буде набагато довшою.

Найдешевший відеореєстратор коштує близько 200 грн. Більш-менш середній — 600-700. Звичайно, є і дорожчі. Але навіть найдешевшого достатньо, щоб не стати жертвою такого роду шахраїв.

Особисто я рекомендую купувати відеореєстратор з двома камерами. Він веде зйомку як спереду, так і ззаду і може додатково використовуватись як камера заднього виду. Вартість таких стартує від 1000 грн.

“Аварійні комісари” Шахраї-одинаки

Певні люди друкують посвідчення та, приїжджаючи на аварію, представляються аварійними комісарами. За свої “послуги” вони беруть гроші та “допомагають” оформити європротокол. Однак, оскільки вони не несуть відповідальності за свої дії, то часто роблять велику кількість помилок. Хтось просто з некомпетентності, а хтось — навмисно.

Коли страхові компанії дуже прискіпувались до правильності заповнення бланку, такі “єврокомісари” помилялись навмисно. Тому часто страхова відмовляла у відшкодуванні.

Згідно з законом потерпілий міг спробувати домогтись відшкодування у судовому порядку. Тоді шахраї знову пропонували свої послуги — за 20% відшкодування обіцяли врегулювати це питання у суді. Через це легка ситуація, яку можна було швидко вирішити на місці, надовго розтягувалась в часі.

Іншою популярною схемою користуються шахраї у випадках, коли потерпілому довго не виплачують кошти у СК або МТСБУ. В таких випадках шахраї пропонують врегулювати ситуацію за певну винагороду. Найчастіше вони просять перерахувати всі кошти їм і “гарантують” повернути решту.

На жаль, найчастіше потерпілий не отримає ні решти, ні можливості звернутись до правоохоронних органів, адже у шахраїв будуть усі необхідні документи та доручення.

Моя порада, якщо ви все-таки потрапили в таку ситуацію і вам хтось пропонує допомогу, ніколи не давайте доручення на право отримувати кошти іншим особам. Ви можете дати право на представлення ваших інтересів згідно з чітко описаними рамками повноважень. Однак коштами повинні керувати ви.

Організації

Іншим варіантом шахрайства займаються цілі організації. Один з найрозповсюдженіших методів — якщо в ДТП є травмовані, представник “компанії” приїжджає до лікарні потерпілого, представляється аварійним комісаром та обіцяє, що за винагороду стягне із винуватців гроші на користь цієї людини.

Зазвичай в документах, які дають підписувати потерпілому, вказано, що отримати кошти та вирішити, скільки віддати людині має право організація. Іноді потерпілому зовсім нічого не віддають.

На жаль, такими діями вони зіпсували репутацію справжнім аварійним комісарам і юристам, які дійсно допомагають людям.

Додаток

Eurocomisar for android Eurocomisar for ios